Rolex Rattrapante de buzunar ref.2885

Despre noi Forums Time Club Romania Despre ceasuri Discutii generale Rolex Rattrapante de buzunar ref.2885

Dragi prieteni,

Dupa cum vedeti TCR a trecut printr-un nou proces de upgrade.
Daca aveti probleme cu autentificarea va sugeram sa cereti o resetare de parola.

Pentru suport tehnic sau sugestii va rugam sa folositi pagina de contact.

Va multumim.
Cu drag,
- Echipa TCR

This topic contains 3 replies, has 3 voices, and was last updated by  timetwister 2 months, 1 week ago.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author

Ciprian Ganea
    Participant
    • Topicuri: 10
    • Raspunsuri: 116
    • Total: 126
    • ★★★★★

La intalnirea de la Paraul Rece v-am povestit celor prezenti despre un Rolex ce s-a vandut la licitatie in UK cu £7200 + taxe (aproape £11000) si despre care cred in continuare ca a fost foarte ieftin, eu nereusind sa gasesc nici o informatie / referinta / poza cu unul similar pe internet.

Singurele Rolex Rattrapante de care se vorbeste peste tot sunt vestitele 12 ceasuri de mana fabricate in 1942 si vandute acum la sume astronomice.
    Ceasul de buzunar de mai sus a fost facut prin 1937, ma gandesc ca n-o fi chiar unicat, trebuie sa fie mentionat in vreo carte sau undeva.
    Orice informatie e binevenita, pentru cultura noastra generala, multumesc.

user
    Participant
    • Topicuri: 11
    • Raspunsuri: 198
    • Total: 209
    • ★★★★★

timetwister
    Participant
    • Topicuri: 3
    • Raspunsuri: 9
    • Total: 12
    • ★★

Altul, usor modificat:

Probabil ca ebosa vine din Le Sentier sau Geneva.

timetwister
    Participant
    • Topicuri: 3
    • Raspunsuri: 9
    • Total: 12
    • ★★

Chiar daca pozele din topicul deschis de Ciprian au disparut, aceeasi piesa a revenit in actualitate anul acesta la Dr. Crott.
    Cu o estimare ceva mai serioasa fata de ce a obtinut in 2016. Pentru ca au trecut ceva luni de atunci, nu am verificat daca a si fost adjudecata.
    Cum nu s-a putut stabili autenticitatea piesei, si nici fabrica Rolex nu a gasit nimic in arhive, observ ca in afara de Pons (care propune o teza interesanta) si Monochrome, probabil dintr-o precautie exagerata, nu s-a aventurat nimeni sa preia stirea. Insa, sunt convins ca nu putini au dezvoltat sindrom de tunel carpian in cautarea lui. 🙂

• This reply was modified 2 months, 1 week ago by  timetwister.
Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

You must be logged in to reply to this topic.